Nasze aktualności

Pieluchy ekologiczne - czy warto się w nie zaopatrzyć?

Dobór odpowiednich pieluch może przysporzyć wiele kłopotów, w szczególności młodym rodzicom, ze względu na szeroką gamę rodzajów dostępnych na rynku. W ostatnim czasie, coraz bardziej popularne stają się te ekologiczne, które przyjazne są nie tylko środowisku, lecz również skórze naszego maleństwa, dlatego dzisiaj odpowiemy na pytanie: czy warto?

Pieluchy ekologiczne; czym różnią się od zwykłych?

Dobór odpowiednich pieluch dla naszego maleństwa nie jest łatwym zadaniem. Często mogą one powodować różnego rodzaju podrażnienia, za sprawą związków chemicznych, które stanowią część ich składu. Wymienić możemy tutaj chociażby dioksynę, przedostającą się do powicia razem z chlorem, stosowanym do wybielania materiału. Dioksyna nie tylko jest szkodliwa dla środowiska, lecz również wpływać może na naszą odporność i powodować zaburzenia hormonalne. Oddziaływać na organizm naszego maleństwa stwarzając chociażby problemy neurologiczne, czy podrażniając aparat wzroku będą lotne związki organiczne, które uwalniają się podczas korzystania ze standardowych pieluch. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom wielu rodziców i ich dzieci, zaczęły powstawać modele ekologiczne, pozytywnie działające na skórę naszego maleństwa, a także bezpieczne dla środowiska naturalnego. Wbrew temu, co wielu z nas się wydaje nie są to tylko produkty materiałowe, które możemy wyprać w pralce, lecz na rynku pojawiają się jednorazowe z biodegradowalnych składników.

Pieluszki dla dziecka, a pielęgnacja skóry

Jednorazowe pieluszki ekologiczne, dzięki temu, że nie posiadają, lub zawierają tylko bardzo małą ilość, wszelkiego rodzaju środków nawilżających, konserwujących czy zapachowych, zmniejszają ryzyko wystąpienia, podrażnień i reakcji alergicznych u naszej pociechy. Dzięki naturalnym materiałom, przepuszczającym powietrze i pozwalają skórze oddychać, możemy być pewni, że nie pojawią się żadne odparzenia. Pamiętajmy, że chociaż nam może wydawać się, że dana pielucha wydziela przyjemną woń, ta wcale nie musi być taka w odczuciu dziecka, u którego może podrażniać delikatny układ oddechowy. Ważne jednak, że rzadko kiedy modele ekologiczne będą całkowicie pozbawione związków chemicznych, takich jak chociażby kapsułki SAT, odpowiadające za chłonność. Jeśli jednak żaden ze składów dostępnych na rynku produktów nie spełnia całkowicie naszych wymagań, warto jest zastanowić się nad pieluchami materiałowymi - i nie mamy tutaj na myśli tetrowych, które stosowały nasze matki i babki. Istnieją specjalne wielorazowego użytku, gdzie wybieramy tylko najbardziej odpowiadające nam naturalne wkłady.

Dla kogo pieluszki ekologiczne?

Pieluszki ekologiczne świetnie sprawdzą się niemal dla każdego dziecka, dbając o jego delikatną skórę. Jednakże szczególnie zwrócić uwagę powinni na nie rodzice maluchów, posiadających skłonności do występowania podrażnień i zaczerwienień. Większość modeli polecana jest także przy AZS, czyli atopowym zapaleniu skóry. Świetnie sprawdzają się w przypadku małych alergików, a także warto podkreślić, że zapobiegają powstawaniu uczuleń, które pojawiać mogą się w późniejszych latach życia. Jedyną kwestia, często zniechęcającą jest cena, ponieważ zazwyczaj w przypadku ekologicznych pieluch możemy odczuć różnicę kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu groszy na jednej sztuce.

Pamiętajmy, że nasze maleństwa spędzają w pieluchach niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę, dlatego ważne jest, aby były one odpowiednio dopasowane oraz stworzone z materiałów przyjaznych młodej skórze.

Polub nas na Facebook'u!

Dane kontaktowe

Zadzwoń lub napisz, z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z naszą ofertą.

Adres: ul. Hynka 30 80-465 Gdańsk
Tel. 535 911 195
Email: pozmedik.biuro@gmail.com

My na mapie

© POZMEDIK 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone Tworzenie stron WWW Inter Web