Nasze aktualności

Co warto zabrać do szpitala przed porodem?

Internet jest pełen przeróżnych poradników dotyczących zawartości torby zabieranej do porodu. Niestety, mimo to wciąż grono pacjentek nie jest właściwie spakowana. Jak powinna wyglądać wyprawka do szpitala? Co przyda się przyszłej mamie i dziecku, a z czego można zrezygnować? O tym poniżej.

Co spakować do szpitala - niezbędne dokumenty

Pakując torbę do porodu w pierwszej kolejności należy pamiętać o niezbędnych dokumentach, do których zaliczają się: karta przebiegu ciąży, dowód osobisty przyszłej mamy, legitymacja ubezpieczeniowa, plan porodu, wyniki ostatnich badań (morfologia krwi, mocz, USG, WR, posiew z pochwy na paciorkowce i antygen HBs) oraz pisemna informacja dotycząca grupy krwi. Warto włożyć je do mniejszej komory torby, która jest oddzielona od jej największej, wewnętrznej przestrzeni, ponieważ dzięki temu dokumenty nie zawieruszą się pomiędzy innymi rzeczami, które kobieta planuje zabrać ze sobą.

Rzeczy do szpitala - wyprawka dla przyszłej mamy

Podczas porodu i pobytu w szpitalu potrzebne będą nie tylko dokumenty. Jakie rzeczy powinna spakować do torby przyszła mama? Przede wszystkim ubrania: koszule nocne, biustonosze do karmienia, bieliznę i klapki pod prysznic. Potrzebne będą również środki higieny takie jak: wkładki laktacyjne, żel pod prysznic, szampon do włosów, ręczniki, duże podpaski, środek przyspieszający gojenie się krocza, szczotkę do włosów oraz szczoteczkę i pastę do zębów. Warto ze sobą zabrać również wodę do picia podczas porodu. Należy również pamiętać o komplecie śpioszków dla noworodka i kilka pampersów.

Przygotowanie do porodu - co się nie przyda

Pacjentki często zabierają ze sobą nadmierną ilość przedmiotów, które po prostu nie są potrzebne na czas pobytu w szpitalu. Wśród nich są najczęściej akcesoria dla dziecka takie jak: butelka i mleko modyfikowane, smoczek uspokajacz, środek do pielęgnacji pępka czy laktator. Równie ważne jest to, aby nie zabierać ze sobą mydła dla noworodka. W pierwszych dniach życia poza brzuchem matki jego skórę pokrywa maź, która zapewnia mu o wiele lepszą ochronę. Warto więc zrezygnować z części akcesoriów, ponieważ nie są to rzeczy niezbędne - nie ma więc większego sensu, aby pakować je do torby, niepotrzebnie ją obciążając.

Przygotowanie do porodu warto rozpocząć przynajmniej miesiąc przed jego terminem, tak, aby w razie niespodziewanej sytuacji spakowana torba była pod ręką. Warto pamiętać o tym, żeby wszystkie rzeczy były do niej wkładane w kolejności odwrotnej do konieczności użycia, dzięki czemu nie trzeba będzie szukać najpotrzebniejszych przedmiotów na samym dnie.

 

Polub nas na Facebook'u!

Dane kontaktowe

Zadzwoń lub napisz, z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z naszą ofertą.

Adres: ul. Hynka 30 80-465 Gdańsk
Tel. 535 911 195
Email: pozmedik.biuro@gmail.com

My na mapie

© POZMEDIK 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone Tworzenie stron WWW Inter Web